Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

po nedávné tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy jsme se jako organizace zabývající se rizikovým chováním a podporou wellbeingu na školách rozhodli sepsat podpůrný metodický materiál a nabídnout školám konkrétní možné postupy jak pracovat preventivně po tragické události. 

Jeho cílem je nabídnout možné postupy jak ošetřit bezpečí a emoce ve škole a zároveň jak předejít možným rizikům, které by období po tragické události mohlo přinést.

 

Na odkazech níže najdete následující dokumenty:

  1. Metodický průvodce pro školy po tragické události na FF UK – tento dokument je určen především vedení a členům školního poradenského pracoviště 
  2. Příloha č. 1: Metodický průvodce pro vyučující po tragické události na FF UK – tento dokument je určen pro vyučující, zejm. třídní. Využít ho ale mohou např. i vedoucí zájmových kroužků a volnočasových aktivit atp.
  3. Příloha č. 2: Kam se obrátit pro pomoc a podporu?

 

Materiály jsou volně ke sdílení. Budeme rádi, když je nabídnete jako oporu pro školy, případně další školská zařízení a pomůžete nám materiály šířit na místa, kde by mohly pomoci.