Děti  se v průběhu svého života mohou setkat se spoustou negativních jevů. Šikana a kyberšikana, drogy, závislosti různého typu, nebezpečí na internetu, špatná komunikace a vztahy, nebezpečné chování ohrožující vývoj a život dětí. Tato stránka slouží rodičům k orientaci v možnostech, jak své děti chránit, jak s nimi komunikovat a kam se případně obrátit o pomoc, pokud máme pocit, že něco není v pořádku.  

WEBINÁŘE

Dítě v papiňáku (aneb kurz přežití pro rodiče puberťáků)

Přežití období puberty patří k největším výzvám jak pro samotné dospívající, tak jejich rodiče. Společně prozkoumáme pubertální svět v jeho offline, ale také online realitě. Standardně se jedná o období oddělování života rodičů a dětí. Vzhledem k současné celostátní karanténě však dochází k jisté anomálii, a proto se budeme věnovat i praktickým tipům pro zvládnutí této nečekaně těsné formy soužití. Během kurzu se zaměříme na efektivní komunikační strategie založené na vzájemném respektu, prevenci rizikového chování dětí i zvládání vlastního stresu a emocí.

Časová dotace 2 vyučovací hodiny

Cena: 4 500 Kč

(Ne)bezpečí na síti (aneb pomozme dětem s digitálním světem)

Program si klade za cíl posílit žáky v zajišťování vlastního bezpečí při pohybu v kyberprostoru prostřednictvím seznámení se zásadami bezpečného užívání informačních technologií a internetu a posilovat jejich kompetence pro řešení nepříjemných online situací, když už se do nich žák dostane. Program se zaměřuje na různé možnosti využití internetu a související výhody a nevýhody. Poukazuje na rozpoznání častých rizik spojených s používáním internetu, na nepříjemné situace, do kterých se žák může na internetu dostat (např. sexting, kybergrooming, vydírání), a také na způsoby, jak jim předcházet, bránit se a jak je řešit. Žáci dostanou možnost vydefinovat vnímání vlastní identity na internetu a také sdílet své postoje k informačním tokům na internetu, komentářům, příspěvkům, zveřejňování vlastních fotografií či videí a fotografií či videí s jinými lidmi, seznamování přes internet, zločinům z nenávisti, stahování souborů, sdílení obsahu atp.

Časová dotace 2 vyučovací hodiny

Cena: 4 500 Kč

ZDROJE A KONTAKTY

Letáček Jak zvládat karanténu

Letáček s radami, doporučeními a kontakty na pomáhající organizace naleznete zde.

Webové stránky poraden