Jak učit děti používat internet bezpečně a smysluplně?

Naučíme vás to! Máme pro vás připravené speciální školení a strukturované metodiky obsahující pestré aktivity a nástroje zacílené na výuku kyberbezpečnosti a digitálního občanství. Ty pak stačí jen vzít a přenést do výuky. Snažší to už být nemůže!

Přihlaste se na školení zde.

Metodiky Internetoví úžasňáci nabízejí vyučujícím strukturované lekce obsahující pestré aktivity a nástroje zacílené na výuku kyberbezpečnosti a digitálního občanství. Pro učitele základních škol a školní metodiky/čky prevence jsme připravili online školení, na kterých se dozví, jak během vyučovacích hodin pracovat s připravených učebním plánem a dobrodružnou hrou Interland. Díky tomu se budou moci děti učit kyberbezpečnosti a digitálnímu občanství zábavnou formou. Součástí školení je i sdílení zkušeností s vyzkoušenou hodinou podle metodického plánu a možnost čerpání nové inspirace a tipů do výuky.

Projekt Internetoví úžasňáci je součástí mezinárodního projektu Be internet awesome, který vznikl za podpory společnosti Google a který již několik let podporuje vzdělávání v tématech kyberprevence v USA a různých zemích Evropy.

Program je pro školy zdarma, financování je zajištěno grantem od společnosti Google.

Oběma koly školení vás budou provázet naši zkušení lektoři a lektorky, které vám zároveň předají doporučení, jak s dětmi pracovat v případě složitějších situací. Jako účastníci školení také získáte přístup do FB skupiny, kde najdete další tipy související s tématem využívání a používání internetu a budete moct diskutovat s dalšími učiteli/kami.

Ještě váháte? Vyzkoušejte to! Přihlaště se zde.

 

Školení jsou určena pro všechny metodiky/čky prevence a učitele/ky základních škol, kteří se tématu plánují věnovat na svých hodinách. Nicméně na školení jsou vítáni i učitelé/ky středních škol, kteří si jednotlivé aktivity přizpůsobí věkové úrovni svých studentů.

Předem není potřeba mít žádné odborné znalosti v oblasti internetové bezpečnosti.

Učební plán může být implementován i mimo hodiny informatiky; např. během hodin etické a mediální výchovy, nebo anglického jazyka. 

Učitelé, kteří projdou školením, získají učební plán v elektronické i tištěné podobě. K tomu obdrží přístup k další podkladům do výuky, včetně prezentací k jednotlivým lekcím, které je možno použít přímo při výuce bez nutnosti přípravy předem.

Školení se skládá ze dvou částí, které je potřeba absolvovat společně. Jde o úvodní školení (3 hodiny), zaměřené na práci s učebním plánem a navazující školení (2 hodiny), které se věnuje reflexi práce s učebním plánem v praxi. 

Přehled témat